همین چند روز پیش بود ، روز درختکاری و تمامی مسئولین محترم و بخصوص شهردار بندرانزلی طبق روال همیشگی ، عکس های یادگاری در هنگام کاشت درخت می گرفتند .

فقط چند روز بعد از آن همه حس طبیعت دوستی ، قطع درخت ، آن هم بدون اخذ مجوز از منابع طبیعی در خیابان تکاوران بندرانزلی رخ می دهد.

آیا منابع طبیعی استان پیگیر این عمل توسط شهرداری بندرانزلی خواهد بود ؟ در واقع چه کسی مدافع درختان بندرانزلی است ؟

چندی پیش دادستان محترم شهرستان بندرانزلی در گفتگویی با خبرگزاری ایسنا اینگونه بیان داشتند :  قطع یک درخت، جرم ساده‌ای نیست.

حجت‏‌الاسلام والمسلمین ایران عقیده در جمع دوستداران محیط زیست انزلی با تاکید بر اینکه مسایل مبتلا به محیط زیستی فراتر و عمیق‏‌تر از آن است که دستخوش سلایق شخصی شود و در اصل و اساس امانتی است که باید از هر نسل به نسل بعد برسد تا چرخه حیات و خلقت بر مدار و پایداری باقی باشد، گفت: لازم است تا کلیه دستگاه‏‌ها از اختیارات قانونی خود بهره برده و با مظاهر جرم برخورد کنند.

وی افزود: دادستانی به عنوان مدعی‌العموم ورود خود را دارد، ولی به عنوان مثال اگر تخطی در ساخت و ساز و حریم‏‌های عمومی رویت می‏‌شود، شهرداری باید بلافاصله طبق قوانین ورود کرده و دستور تخریب بدهد و نباید منتظر بماند تا دادستانی حکم کند.

دادستان بندر انزلی گفت: لازم است همه ما که مسئولیتی داریم در حوزه‏‌های خود با دقت و ملاحظه و حساسیت بیشتری با تخلفات برخورد کنیم تا مبادا تخلف و سرپیچی از قانون و قانون را به نفع خود تفسیر کردن در رفتار مجرمانه، عادت شود.

ایران عقیده اظهار کرد: باید باور کنیم که قطع یک یا دو درخت یک جرم ساده و قابل اغماض نیست، از این جهت موفقیت ما در کنترل جرایم حوزه منابع طبیعی و محیط زیست وقتی برجسته می‌شود که در همه سطوح آگاهی و حساسیت لازم در مقابله با جرایمی از این دست که منابع ملی و انفال را از بین می‌برد، وجود داشته باشد و احکام در سطوح مختلف رسیدگی شده و تغییرات شدید نشود که منجر به جری شدن مجرم شود.

حال باید دید دادستان محترم و قاطع شهرستان بندرانزلی این جرم اتفاق افتاده را پیگیری می نمایند و یا بار دیگر غبار زمان بر روی پرونده های اینگونه خواهد نشست.

 Derakht-2 Derakht-1 Derakht-3