با فرا رسیدن عید نوروز ، بیش از پیش عدم توانایی شهرداری در اداره شهر نمود پیدا می کند ، از آسفالتهای فوق العاده نامناسب گرفته تا عدم وجود سرویس های بهداشتی ، کثیفی بیش از حد خیابانها و کوچه ها و صدها مشکلات اساسی دیگر .  با دیدن کوچه ها و خیابانهای شهرمان ، این سوال ذهن را به خود مشغول می دارد که آیا واقعا انزلی آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی است ؟

اولین مکان برای ورود و آخرین مکان برای خروج مسافران نوروزی ، پایانه مسافربری است ، که دارای کیفیت و وضعیت فوق العاده نامناسبی می باشد.

ورودی این پایانه به تابلوهای دوران هشت سال دفاع مقدس می ماند و اگر از  فضای غیر سبز  و جدولهای  بسیار قدیمی و تخریب شده بگذریم به فضای پایانه با حجم کم و بسیار قدیمی خواهیم رسید .

سرویس های بهداشتی آن فاقد نور و بسیار غیر بهداشتی و نمازخانه دائما تعطیل آن بسیار کثیف می باشد.

در مورد محوطه حیاط پایانه نیز … . عکس ها خود گویای همه چیز می باشد. 

۹۳۱۱۱۱_Khabar_Payane (3) ۹۳۱۱۱۱_Khabar_Payane (1) ۹۳۱۱۱۱_Khabar_Payane (4) ۹۳۱۱۱۱_Khabar_Payane (2)

شعبان جعفری از اعضای شورای اسلامی شهر انزلی در مصاحبه ای با خبرنگار ایرنا اینگونه بیان می کند : پایانه بعنوان نخستین محل ورود مسافران به مثابه ویترینی از وضعیت شهری و مورد استفاده اقشار مختلف مردم است .

وی با تاکید بر این که مسئولیت نگهداری از پایانه های مسافربری در حوزه شهر به عهده شهرداری هاست ، خاطرنشان کرد: شهرداری در نگهداری پایانه غفلت و کم توجهی می کند .

وی از جمله مشکلات پایانه انزلی به کمبود سرویس های بهداشتی و عدم نظافت ، تجمع آب باران و شست و شوی خودرو ، محل تردد و مصرف مواد مخدر و پاتوق برخی بزهکاران اشاره کرد.

این عضو شورای شهر انزلی خاطرنشان کرد : پایانه شهری با این اهمیت و آمار ورود مسافر حتی یک مدیر ثابت برای به عهده گرفتن مسئولیت این بخش ندارد .

وی افزود : چندی پیش با شهردار بازدیدی از پایانه داشتیم و قول بهسازی داده شد ولی در حالی که چند روز بیشتر به اوج ورود مسافر به این پایانه نمانده ، هیچ نشانی از بهبود اوضاع دیده نمی شود.

وی ادامه داد: پایانه مسافری پیشانی شهر ما است اگر می خواهیم مردم را دعوت به استفاده از وسیله نقلیه عمومی کنیم باید شرایط مناسب و زیرساختها را فراهم کنیم .

جعفری تاکید کرد : برای تامین امنیت پایانه حضور نیروی انتظامی حداقل در ساعات شب به ویژه در ایام نوروز و تابستان الزامی است و نیروی انتظامی قول همکاری داده که امیدواریم تحقق یابد .

حال باید دید شهردار بندرانزلی ، اینبار نیز به روند عدم پاسخگویی خود ادامه می دهد یا بر اولویت های مهمتری به مانند ورود به هئیت مدیره باشگاه ملوان و یا جمع کردن زباله به شکل نمادین در خارج از شهر تمرکز خواهد نمود.