Shahrdari

در هشتاد و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر بندرانزلی، با رای اکثریت هفت نفره ی شورا، موسی فکور بعنوان شهردار بندرانزلی انتخاب شد.

موسی فکور  دارای دو مدرک کارشناسی در رشته های حقوق و مدیریت دولتی است و در حال حاضر دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق می باشد. بخشداری سنگر، معاونت سیاسی و اجتماعی فرمانداری رشت، ریاست اداره‌های سیاسی، روابط عمومی و اجتماعی فرمانداری رشت و ریاست امور فرهنگی نهضت سوادآموزی گیلان در کارنامه ی عملکرد ۲۷ ساله شهردار فعلی بندرانزلی موجود است.

جدا از عدم سابقه ی مکفی موسی فکور در شهرداری، با توجه به شواهد موجود، ایشان نامزد احتمالی شورای اسلامی شهر رشت نیز می باشند و یقیناً طی ماه های آتی می بایست بیشتر تمرکز خود را برای جمع آوری آرا در آن شهر بگذارند و همسایه وار به بندرانزلی برسند!

اکنون سوال اساسی این است که چگونه اعضای شورای شهر بندرانزلی با علم به این موضوع ایشان را برای تصدی کرسی شهرداری بندرانزلی انتخاب کردند؟!

به نظر می رسد شورای شهر بندرانزلی با این انتخاب، همچنان نگاهی کوتاه مدت دارد و شایسته بود که از یک نیروی جوان، متخصص، متعهد و با انگیزه بومی در این مسند استفاده می شد.

حال، شورای شهر نظاره گر انتخاب مقطعی و گذرای خود خواهد بود و باید دید برای این بیش فعالی ناموزون در عملیات عمرانی (بعد از قریب به ۳ سال رخوت و خمودی) و شگفتانه هایی همچون آسفالت یک خیابان تنها ساعاتی قبل از بارش نعمت الهی در شهر باران در میانه زمستان آن هم در قرن ۲۱ و با وجود ابزارهای پیش بینی ساده و فراوان و هدر رفت بیت المال مردمان چه پاسخی در محضر انزلی چی ها و دریادلان خواهد داشت.