ddd

با گذشت ۴ روز از بارش سنگین برف در شهرستان بندرانزلی ، تنها چیزی که بسیار نمود دارد ، فعالیت بسیار قابل توجه اعضای محترم شورای اسلامی شهر ، بویژه شعبان جعفری است  ، در این راستا مصاحبه ای اختصاصی با این عضو شورای اسلامی شهر ترتیب داده ایم.

در خصوص بازگشایی معابر شهر علی الخصوص خروجی شهر چه اقداماتی صورت گرفته است؟
متاسفانه ابزار و ماشین آلاتی که در اختیار شهرداری است کفاف خدمات رسانی در چنین سطح گسترده ای را ندارد و از طرفی وضعیت روستاهای انزلی علی الخصوص آبکنار باعث گردیده تا معدود ماشین آلات موجود در شهر به آنجا گسیل شود. ما با همت پرسنل شهرداری تا شب گذشته توانستیم محدوده شهر را تا اردوگاه شهید گل آور باز نگه داریم، اما موارد ذکر شده و شدت بارش ها و همچنین در مسیر ماندن برخی از ماشین آلات سنگین باعث کندی روند خدمت رسانی شده و موجب مسدود شدن خروجی شهر گردید.
شرکت خط واحد هم بسیار زحمت کشیده و در ایاب و ذهاب همشهریان عزیز تلاش قابل توجهی کردند.
آنچه امروز می تواند به بازگشایی معابر کمک کند ورود ماشین آلات سنگین از جمله بلدوزر است که متاسفانه وزارت راه نیز در این زمینه با کمبود مواجه است.

در خصوص همکاری نیروی انتظامی و پلیس در بهبود روند مدیریت بحران چه صحبتی دارید ؟
از ابتدای شروع بارش برف پلیس راهنمایی و رانندگی بخصوص جناب سروان کاوه جانشین کلانتری همکاری خوبی با شهرداری داشته و تلاش گسترده ای را به انجام رساندند. اما گستردگی بحران و عدم تجهیز لازم پلیس و نیروی انتظامی به امکانات لازم برای مواقع برفی موجب شده تا آنها نیز با مشکلاتی روبرو شوند ، اما علیرغم آن حضور نیروی انتظامی نیز بسیار پررنگ بود.

یکی از انتقادات مردم انزلی، صحبت های آقای فرماندار است که اوضاع شهر را عادی اعلام کردند. نظر شما در این باره چیست ؟
به نظر بنده یکی از مشکلات ما پنهان کردن واقعیات است، اگر بخاطر شدت برف بحران ایجاد شده، باید وضعیت حاد شهر به مراجع استانی اعلام گردد تا با بسیج امکانات بتوان از وقوع فاجعه جلوگیری نمود. جناب فرماندار هم در حد خود تلاش کرده اند و البته در این مورد باید گزارشی بهتر به استانداری داده می شد.
در کل ما با معضل مدیریت بحران روبرو هستیم، از قبل همه اطلاع داشتند چنین وضعیتی در پیش است، می شد با مدیریت بهتر و به کار گیری حداکثر توان و نیروی موجود در سطح شهر این مساله را رفع نمود. باید بپذیریم که هر چند سال یک چنین برفی در این شهر می آید و می توانیم از تجربیات استان های همجوارمان استفاده کنیم و باید شهرداری را با ماشین آلات پیشرفته تجهیز کنیم.
نیروی دریایی یکی از نهادهای جاضر در انزلی است که قسمت عمده جمعیت شهری نیز از خانواده های اعضای محترم همین نیرو هستند، اما نتوانست بطور گسترده در خدمت رسانی شرکت داشته باشد، این در حالی است که به ماشین آلات سنگین و قابل توجهی مجهز است.
همچنین سازمان منطقه آزاد و قرارگاه خاتم نیز می توانستند به ما کمک کنند، در حالی که آقای مسرور (رئیس منطقه آزاد) فقط یک گریدر، آن هم با نقص فنی، در اختیار ما قرار داد. همه اینها باید از قبل مدیریت می شد و برای این روزها مورد استفاده قرار می گرفت.
در خصوص مسافران و در راه ماندگان هم بسیار ضعیف هستیم، سازمان تبلیفات در این زمینه باید ورود کند و مساجد را در اختیار آنهایی که در راه مانده اند و جا و مکان ندارند قرار دهد، ما حتی یک نمازخانه هم در ورودی و خروجی شهر نداریم که در چنین روزهایی از آن استفاده کنیم.