photo_2017-05-04_11-50-27

همزمان با اولین سالگرد جاودانگی اولین شهید مدافع حرم بندرانزلی ، سردار کربلایی جواد دوربین همایش گرامیداشتی تحت عنوان “آن روز بارانی” با حضور اقشار مختلف جامعه و خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران در سالن فرهنگیان دهکده ساحلی انزلی برگزارشد.

در ابتدای برنامه میثم دوربین فرزند شهید روی سن حضور پیدا کرد و  ضمن خوشامد گویی به مهمانان برنامه به بیان خاطرات و دلتنگی های خود از پدر شهیدش پرداخت، در ادامه مراسم پونه نیکوی شاعر جوان اهل بندر انزلی ، سالروز وصال و شهادت شهید بزرگوار سردار جواد دوربین را گرامی داشت و گفت : شهید دوربین از دیار استقامت و شور و قهرمان پروری به عنوان مدافع حرم حضور یافت و به درجه رفیع شهادت نایل شد و این مراسم پاسداشتی برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره این شهید بزرگوار است که با همت و تلاش دست اندرکاران برگزار می شود.

 در ادامه  این مراسم سردار حاج اسماعیل تقی لو  همرزم شهید جواد دوربین به بیان  خاطراتی از آن شهید بزرگوار پرداخت  او در سخنان خود گفت : پیروزی هایی که ایران در سوریه با همت این شهدا کسب کرده است همه به اعتقادات و غیرت و آن چیزی که در وجود مردم ایران هست برمی گردد. سردار تقیلو در ادامه بیان کرد : من از دست نوشته های شهید جواد دوربین دیدم که این شهید بزرگوار زمانی که برای ماموریت اعزام می شود چقدر دید بزرگ و وسیعی در این حوزه داشت. تمام ابعاد سیاسی، اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی را در آن دست نوشته ها مرقوم کرد. و این نشان دهنده از بزرگی روح و اندیشه و هدفی بود که آن شهید داشت.
در ادامه برنامه فیلم مستند زندگی سردار شهید جواد دوربین با عنوان  “آیه ای که تفسیر شد” به کارگردانی آرمین صافدل در سالن مراسم برای حضار اکران شد.
در این مراسم از اپلیکشن اندرویدی  اختصاصی شهید جواد دوربین توسط طراح و سازنده آن محمد لاهوری برای حاضرین در همایش معرفی و از آن رونمایی شد.
 در پایان این همایش از ورزشکار و قهرمان پارالمپیک ( والیبال نشسته ) میثم علیپور که مدال خود را تقدیم به شهید جواد دوربین کرده بود تقدیر بعمل آمد.
همچنین از  فرشید کریمی پور و محمد سالار شاه بیگی و اسماعیل تقی لو به سبب حضور و رشادت در جبهه مقاومت، سید جلال حسینی بازیکن پرسپولیس و مجید لاهوری به جهت برگزاری این مراسم قدردانی گردید.
سردار سرتیپ دوم پاسدار کربلائی”جواد دوربین ” متولد سال ۱۳۴۳ از فرماندهان گروهان در عملیات آزادسازی خرمشهر ، جانباز سالهای حماسه و مقاومت ، جانشین سپاه و فرمانده عملیات سپاه انزلی ، برادرشهید جمال دوربین بود که ۱۷اردیبهشت ۱۳۹۵ در نبرد خونین خانطومان سوریه به درجه رفیع شهادت نائل شد.
از این شهید والامقام چهار فرزند به یادگار مانده است

photo_2017-05-05_12-19-55 photo_2017-05-05_12-20-33 photo_2017-05-05_12-20-43 photo_2017-05-05_12-21-00 photo_2017-05-05_12-21-16 photo_2017-05-05_12-21-47