Ahmadpor

معاون سیاسی و امنیتی استاندار گیلان بر محتوامحوری در عرصه رسانه تاکید کرد و افزود: اصحاب رسانه باید با حضور در جامعه در راستای توسعه کشور و استان فعالیت کنند.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، محمد احمدی پور در آیین تجلیل از عکاسان خبری گیلان، تجلیل از محمدعلی برنو، عکاس رشتی رئیس جمهور حسن روحانی که در سالن بانک ملی استان برگزار شد، استان گیلان را یکی از فعال ترین استان های کشور در حوزه رسانه دانست و اظهار کرد: این جایگاه مدیون تلاش و نقش آفرینی اصحاب رسانه به ویژه در ایام انتخابات است.

معاون سیاسی و امنینی استاندار گیلان بر محتوامحوری در عرصه رسانه تاکید کرد و افزود: اصحاب رسانه باید با حضور در جامعه در راستای توسعه کشور و استان فعالیت کنند. توجه به معروفیت بجای تاثیرگذاری یکی از آسیب هایی است که رسانه ها را تهدید می کند. این در حالی است که تاثیرگذاری قطعا معروفیت به همراه دارد.

وی با اشاره به نقش مهم افراد در حوزه های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و…، تصریح کرد: قطعا نادیده گرفتن بخشی از جامعه روند توسعه اجتماعی را با کندی مواجه می کند. رسانه ها باید با مردم صادق باشند و از بزرگنمایی مشکلات خودداری کنند.

احمدی پور با تاکید بر لزوم پرهیز از نقد یکطرفه عملکرد دولت، گفت: برخی از رسانه ها نسبت به مسئله برجام انتقاداتی داشتند اما نباید همه تلاش دولت را با برجام مقایسه کنند، زیرا برجام همه مشکلات را برطرف نخواهد کرد.

معاون استاندار گیلان از رسانه ها خواست به دنبال ایجاد امیدواری و جلوگیری از ترویج یاس و ناامیدی در جامعه باشند و خاطرنشان کرد: حوزه رسانه با مشکل کمبود آمار و اطلاعات صحیح مواجه است و لذا چنین مشکلاتی امکان قضاوت درست و منصفانه را از مردم سلب می کند.

وی توسعه پایدار و پیشرفت روزافزون کشور را در گرو ایفای نقش رسانه ها در زمینه آگاهی بخشی و امیدآفرینی دانست و عنوان کرد: در ایام انتخابات شاهد حضور پرشور و نشاط مردم به ویژه جوانان بودیم که در یک فضای منطقی و اخلاقی به دور از تنش فعالیت می کردند و این نشان دهنده جایگاه رسانه در ایجاد پویایی است.

به گزارش ایسنا، در این مراسم از محمدعلی برنو، عکاس گیلانی برنده جایزه «px3» پاریس و عکاس سال اروپا، به همراه جمعی از عکاسان خبری گیلان تقدیر شد.