امروز دوشنبه بارش سنگین برف در بندرانزلی همچنان ادامه دارد، تا آن جا که وضعیت شهر رو به بحرانی شدن است. با گشت و گزاری سخت که توسط خبرنگار اختصاصی سایت موج شکن انزلی در سطح شهر انجام شد ، وضعیت شهر نامطلوب دیده شده و در واقع شهر رها شده به نظر می رسد.

البته در جلسه ستاد بحران دیروز ، فرماندار وضعیت را قابل قبول اعلام نموده و پیش بینی نادرستی در مورد امروز انجام دادند، تا جایی که این امر موجب بی برنامه بودن فعالیت ها و خدمات رسانی امروز ستاد اجرایی بحران در سطح شهر گشته است .

در حال حاضر ورودی های شهر و بسیاری از راه های ارتباطی داخلی شهر بسته و غیر قابل تردد می باشند، به نحوی که حتی پل های ارتباطی انزلی هم کاملا مسدود است.

متاسفانه شماره تماس های برخی از مسئولین شهری در حالت اشغال قرار گرفته و امکان مصاحبه فراهم نیست. برخی دیگر از مسئولین از جمله شهردار پور شعبان و امیراحمدی فرد و شعبان جعفری دو عضو شورای شهر ، در حال فعالیت و اقداماتی در ورودی بشمن می باشند و وضعیت آنجا را بحرانی اعلام نموده اند . و تمام تلاش خود را جهت بازگشایی مسیر بیمارستان ادامه می دهند.

barfi24

به نظر می رسد با فرارسیدن ایام الله دهه مبارک فجر ، مسئولین شهری بار دیگر با امتحان سنگینی دیگری روبرو هستند .

روز گذشته و در حالت به مراتب بهتر از امروز ، وضعیت خیابان ها قابل قبول نبوده و تردد عادی در آن جریان نداشت ، اما متاسفانه مسئولین وضعیت را قابل قبول می دانستند ، به نظر می رسد در تعریف وضعیت قابل قبول بین مردم و مسئولین اختلاف نظرهایی وجود دارد.

با تمام این تفاسیر ، امروز بر مسئولین شهری تکلیف است تا با برنامه ریزی های بهتر و انسجام کامل به رفع مشکلات پیش روی مردم اقدام نمایند ، نه انکه فقط حرکت چند عدد لودر و ماشین سنگین را دلیل بر اقدام خود بدانند.

barfi25

لازم به یادآوریست بسیاری از نیروی های مرتبط با بحران تلاشهای شبانه روزی را در حال انجام هستند اما متاسفانه تمامی این تلاشها بدون برنامه و بی تاثیر می باشد.

در این میان بیشترین میزان خدمت رسانی ، توسط خود مردم به یکدیگر یا به محیط زیست پیرامون صورت می گیرد، به نحوی که حتی پرندگان مهاجر ، قو ها و یا کاکایی ها را از یاد نبرده اند.

barfi22