jafari-barf

به گزارش موج شکن انزلی ، در بحران ناشی از بارش برف ، ارگانهای گوناگونی وارد عرصه شده و به کمک مردم شتافتند. اگرچه فقدان مدیریت واحد بحران ، بازده این تلاشها را تا حد زیادی تحت الشعاع خود قرار داد و یادآوری این مطلب تکرار مکررات است ، با این حال نباید به آسانی از کنار این تلاش های شبانه روزی و بانیان آن عبور کرد . یکی از مهمترین و عملیاتی ترین این ارگانها ، سازمان آتش نشانی شهرستان بندرانزلی است ،که با بسیج نیروهای خود در حالت آماده باش کامل بودند. آتشنشانان این بار نه با آتش بلکه با برف و یخ دست و پنجه نرم کردند.

احمد جعفری فرزند شهید بزرگوار خلیل الله جعفری در مصاحبه ای اختصاصی با سایت موج شکن انزلی چنین می گوید :  ازلحظات اولیه بارش برف ، خودروهای آتش نشانی درخیابانهای اصلی شروع به گشت زنی نمودند تا به شهروندان محترمی که درخواست کمک می کردند کمک رسانی کنند و مواردی مانند مریض های بدحال و یا شکستگی دست و پا توسط خودروهای این سازمان به بیمارستان انتقال داده شدند ، تعداد زیادی از خودروها که درطول بارش برف درمسیرگیرکرده بودند ، توسط نجات سنگین با وینچ های مخصوص بیرون کشیده شدند ، درطول بارش برف یک مورد انفجارگازپیک نیکی اتفاق افتاد ، که حریق توسط آتش نشانان مهار گشت و دو مصدوم این حادثه توسط آتش نشانان به بیمارستان منتقل شدند .

در مواردی ماشین های آتش نشانی خانواده هایی را مشاهده می کردند که در برف گیر افتاده بودند و بعضا کودکی نیز در آغوش داشتند ، که اقدامات لازم توسط آتش نشانی برای انتقال آنها به منازلشان صورت می گرفت . ازشهروندان محترم به خاطر صبر و شکیباییشان در طول بحران تشکر می کنم و آمادگی این سازمان و کارکنان آن را درصورت نیاز به امداد و نجات اعلام می داریم. با ما شماره ۱۲۵ با ما در تماس باشید.

 

Atash2 Atash1 Atash3 Atash4 Atash6