تیم راگبی گیلان توانست عنوان قهرمانی رقابت های راگبی ساحلی کشور را از آن خود کند.

راگی

به گزارش خبرنگار ایرنا ، مسئول کمیته راگبی ساحلی فدراسیون راگبی کشور شامگاه جمعه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پنجمین دوره رقابت های راگبی ساحلی کشور با حضور بیش از ۱۰۰ ورزشکار در قالب ۱۲ تیم از هشت استان کشور از صبح امروز در مجموعه ورزش های ساحلی منطقه آزاد انزلی برگزار شد.
مهدی ممتاز امیری افزود: در پایان این دوره رقابت ها تیم شهر باران منطقه آزاد انزلی از گیلان عنوان قهرمانی را کسب کرد و تیم داتیس تهران و همچنین شهر ری(تهران) به ترتیب در جایگاه دوم و سوم ایستادند.
وی با ابراز قدردرانی از حمایت همه جانبه منطقه آزاد انزلی در برگزاری هرچه بهتر این دوره رقابت ها تصریح کرد: این دوره رقابت ها از لحاظ کیفیت و نوع برگزاری و همچنین زمین مسابقه ، بالاترین سطح را داشت.
ممتاز امیری یادآور شد: در این دوره رقابت ها سه تیم از استان تهران ، دو تیم از فارس و دو تیم از گیلان حضور داشتند.
وی افزود: استان های زنجان، مازندران، اصفهان و قم نیز هرکدام یک تیم به این مسابقات اعزام کرده بودند.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، راگبی ساحلی نوع دیگر از ورزش راگبی است که متفاوت تر از راگبی روی چمن و در زمین ماسه ای در ابعاد ۲۵ در ۳۱ متر و در ۲ زمان پنج دقیقه ای برگزار می شود و هرتیم دارای پنج بازیکن است.
راگبی روی چمن در زمینی با ابعاد زمین فوتبال برگزار می شود و تیم ها در راگبی روی چمن در دو دسته تیم های هفت نفره یا ۱۵ نفره با یکدیگر رقابت می کنند.