جشنواره فرهنگی با موضوع «زباله، طبیعت و محیط زیست» به مناسبت روز  جهانی کودک و محیط زیست با حضور کودکان در شهرستان بندرانزلی برگزار شد.

عصر دوشنبه به مناسبت روز جهانی کودک و محیط زیست، جشنواره‌ای با موضوع فرهنگی و با محوریت زباله، محیط زیست و طبیعت با همکاری اداره حفاظت محیط زیست، فرمانداری بندرانزلی، آموزش و پرورش، سازمان‌های مردم نهاد «موج شکن» و «نیکا» و دوستداران محیط زیست در شهرستان بندرانزلی برگزار شد.

هدف از برپایی این جشنواره توجه به اهمیت آموزش کودکان در راستای پاسداشت محیط‌ زیست و نهادینه کردن فرهنگ حفاظت از محیط زیست و ایجاد احساس مسئولیت در نسل آینده ساز جامعه بود.

در همین راستا مسئولان برگزاری، برنامه‌ های فرهنگی با موضوعاتی متنوع برای اجرا در این جشنواره تهیه و تدارک دیده بودند که با استقبال خوبی از سوی کودکان و نوجوانان حاضر در این جشنواره همراه شد.

پرنده نگری با استفاده از دوربین های شکاری، بازدید از مجموعه حیات وحش و آشنایی از نزدیک با گونه های جانوری بومی آسیب دیده و در حال تیمار، دریافت کاغذهای باطله و درب بطری از سوی خانم غله زاری، کنشگر اجتماعی بندرانزلی در قالب زباله خشک و اهدای دفترچه‌های نو در قبال آنها، برگزاری مسابقه سازه‌ های دستی با استفاده از وسایل دور ریختنی با رویکرد ایجاد خلاقیت و نوآوری و بازمصرف لوازم به ظاهر بی ارزش در کودکان ، بازی در طبیعت و یافتن گونه های گیاهی متفاوت، آشنایی با پرندگان بومی تالاب بین‌المللی انزلی و برگزاری کارگاه ۱۵ دقیقه ای درباره تفکیک زباله از مبدأ و مباحث علمی با ادبیات کودکان از جمله برنامه های اجرایی در این جشنواره بود.

جشنواره زباله __۱ جشنواره زباله __۳ جشنواره زباله __۴ جشنواره زباله __۵ جشنواره زباله __۶ جشنواره زباله __۷ جشنواره زباله __۸ جشنواره زباله __۹