Aghil_Haghshenas

رهبر معظم انقلاب به دفعات در سخنرانیها و مناسبتهای گوناگون ، نکات ارزشمندی را بیان داشته و تذکرات لازم و به موقع را برای آینده بهتر مردم، نظام و کشور به مسئولین و مردم داده اند. یکی از موضوعات بسیار مهمی که رهبر بزرگوار مدتهاست به آن اشاره فرموده اند، مسئله نفوذ است، عاملی که  اگر  رخ دهد، سبب می شود مسئولان راه خدمت به مردم را درست تشخیص ندهند. سوال این است ، تا امروز چه میزان مسئولان به بیانات ایشان جامه عمل پوشانده اند؟  چیزی که بیشتر قابل لمس است اینکه، جمعی از مسئولین ما در صحبتها و حرفها مانده اند، بدون آنکه نتیجه ای برای مردم حاصل شود. رهبر معظم موضوع دولت وملت، همدلی و هم زبانی را در سال گذشته با درایت عنوان می کنند و سال جاری را با نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل می نامند، ولی کسانی که خود را مطیع امر رهبری میدانند از هر تریبونی استفاده نموده و بر علیه دولت و اقدامات دولتمردان جمهوری اسلامی ایران صحبت نمودند و از همدلی و هم زبانی جلوگیری شد،  اگر این نتیجه نفوذ نیست پس نتیجه چه چیزی است؟ آیا اینگونه عمل نمودن نشانه پیروی از ولایت است؟ آیا نادیده گرفتن دستاوردهای ارزشمند نظام با هدایت رهبر بزرگوار به صرف مخالفت جناحی و تفکری با دولتمردان، مصداق نفوذ نیست؟ آیا نقدهای غیر کارشناسی عملکرد مسئولان در سالهای اخیر(که فرزندان این خاک و بوم هستند)، مصداق نفوذ نیست؟ آیا نادیده گرفتن زحمات فرزندان رشید ایران در راه احقاق حقوق پایمال شده کشور و مردم، در جهان و حذف پدیده نامانوس و نا خشنود  ایران هراسی و ایجاد روابط مجدد اقتصادی ، فرهنگی و …  با بسیاری از کشورها،  مصداق نفوذ نیست؟ آیا  نادیده گرفتن رفع تحریم کشتیهای ایرانی برای تردد در آبهای بین المللی با پرچم مقدس جمهوری اسلامی مصداق نفوذ نیست؟ آیا نادیده گرفتن رفع تحریم فروش نفت ایران که سالها بصورت پایاپای و در قبال دریافت کالاهای بی کیفیت به کشورها فروخته می شد و امروز می توانیم نقدا مبلغ فروش نفت را دریافت کنیم، مصداق نفوذ نیست؟ آیا نادیده گرفتن دهها مورد دیگر از دستاوردهای دولت جمهوری اسلامی ایران، مصداق نفوذ نیست؟ بی شک این سخنان به معنای عدم وجود مشکل در این توافق تاریخی و یا عملکرد دولتمردان نیست، اما باید بپذیریم که اتفاقات بسیار بزرگی رخ داده و نقص ها و بد عهدی های دشمن دیرینه را به پای فرزندان انقلاب نگذاریم . همه مسئولان وظیفه دارند با پیروی از رهبری و عمل به فرمایشات ایشان در راه اعتلای نام ایران همدل و همگام شوند.

یقینا تمام کسانی که امروز منتقد صرف عملکرد دولتمردان هستند، می دانند، حل مشکلات اقتصادی مردم ، ایجاد اشتغال برای جوانان ، رفع معضلات اقتصادی بجا مانده از سالهای قبل،کاهش ناهنجاریهای اجتماعی ، احیای دوباره کارخانجات تولیدی، لغو دهها قطعنامه ظالمانه بر علیه ملت بزرگ ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی، بازگشت میلیاردها دلار از درآمدهای نفتی بلوکه شده در سالهای قبل  و صدها مورد دیگر، کارهای بسیار بزرگ و دشواری است ، که بخشی از آنها انجام گردیده و بخشی دیگر نیاز به زمان بیشتری دارند، اما پیش نیاز حل مشکلات مردم، همدلی و وحدت همه مسئولین می باشد.

امروز که مسئولان نظام بویژه دولتمردان با تدبیر و هدایت رهبری معظم گامهای اساسی و بلندی برای بازسازی، توسعه و پیشرفت ایران عزیز و رفع مشکلات برداشته اند، نقدهای غیر کارشناسی را کنار گذاشته و مردم را فراموش نکنیم. یقینا بهتر است امروز انسجام و همبستگی برای پیشرفت کشور بیشتر شده و منتقدان درکنار تفسیر همیشگی برجام و عملکرد دولتمردان ، با سرلوحه قرار دادن تذکرات و بیانات رهبری، راه همدلی و همزبانی مردم و مسئولین را هموارتر سازند . مقصود نپرداختن به برجام و عملکرد دولت نیست، هدف این است که دشمن میخواهد مسئولان نظام، مشکلات اصلی مردم را فراموش کنند و از خدمت به مردم غافل شوند،حل این مسئله توجه ویژه به نگاه تیزبینانه رهبر معظم انقلاب به موضوع نفوذ را می طلبد ، که باید به آن توجه جدی شود و از تحقق خواسته های دشمن با تمام توان جلوگیری نماییم. بیایید برای حل مشکلات مردم با یکدیگر صادق باشیم، اخلاق را رعایت کنیم و نقدهای منصفانه و با نگاه ملی را جایگزین نقدهای غیر منصفانه و جناحی نماییم .از فرصتها برای همدلی و اتحاد بین مردم ، مسئولین و خدمت رسانی استفاده نماییم.

عقیل حق شناس

۴ بهمن ۱۳۹۵