مراسم اولین سالروزشهادت پاسدار مدافع حرم، سردار “جواد دوربین” عصر روز یکشنبه۱۷اردیبهشت با حضور وصف ناپذیر مردم قدرشناس در گلزار شهدای بندرانزلی برگزار شد.

 درابتدای این مراسم پس از قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط برادر پاسدار حسن فتحی گروه موزیک نواگر سرود ملی جمهوری اسلامی ایران شدند. همچنین سخنران این مراسم سردار خسروعروج،  مشاور فرمانده کل سپاه به  وجه مشترک شهدای مدافع حرم در بی نیازی و مناعت طبع و ایثار و ازخودگذشتگی اشاره کرد و افزود: شهید جواد دوربین هنگام اعزام به عملیات مستشاری فراموش می کند که چند روز دیگر نوه اش به دنیا می آید و یا مراسم ازدواج پسر کوچکش است.در واقع برادر دوربین تمام شرایط شهیدشدن را داشت و  هیچ وابستگی به دنیا و مافیها نداشت در حالی که همه معترفند که ایشان یک پاسدار بسیار دل رحم و مهربان بود.
وی افزود: به حول قوه الهی، بزودی در جبهه مقاومت شاهد پیروزی های چشمگیری خواهیم بود.
در ادامه ذاکر اهل بیت حاج حمید مهدیه، یاد و خاطره شهدای گران قدر انقلاب و دفاع مقدس و به ویژه شهیدان مدافع حرم را گرامی داشته و به ذکر نوحه و مرثیه سرایی پرداخت.

از برنامه های جانبی  این مراسم جانمایی محلی به عنوان “ایستگاه بلوتوث” جهت نشر اپلیکیشن اختصاصی شهید دوربین بود که مورد استقبال قرار گرفت.

شایان ذکراست به  مناسبت اولین سالروز جاودانگی شهید مدافع حرم سردار”جواد دوربین” سلسله رویدادهایی از ۱۰ اردیبهشت در سطح شهرستان بندرانزلی برنامه ریزی و اجرا شد که از آن جمله می توان به برپایی نمایشگاه عکس خیابانی “دیوار خاطره”، سلسله نشست های بینش افزایی و خاطره گویی یاران شهید، تحت عنوان “یاد یار” در پایگاه های مقاومت مساجد، افتتاح مجمع حافظان قرآن کریم شعبه شهید جواد دوربین ، مسابقه دوستانه بین تیم های پیشکسوتان ملوان و پیام مقاومت با عنوان “دیداری به یاد یار”، “ساعت ایثار” با حضور و خاطره گویی همرزمان شهید در زنگ آمادگی دفاعی مدارس شهرستان و همچنین همایش “آن روز بارانی” در سالن همایش های دهکده ساحلی انزلی اشاره کرد.
شهید مدافع حرم، سردار کربلایی جواد دوربین، برادر شهید جمال دوربین، جانباز سال های حماسه و مقاومت، زمنده ی حاضر در فتح خرمشهر، فرمانده عملیات و جانشین فقید سپاه انزلی، عضو هیأت فوتبال و معلم آموزش دفاعی مدارس، علمدارِ هیأت رزمندگان اسلام و کاروان پیاده اربعین حسینی، راوی راهیان نور و اولین پاسدار بازنشسته استان گیلان بود که در راه دفاع از حرم اهل بیت در ١٧اردیبهشت ١٣٩۵ در نبرد خونین خانطومان پس از سالها صبر و مجاهدت در ۵٢سالگی به شهادت رسید.
پیکر این شهید والامقام در یک تشییع کم نظیر و با حضور هزاران نفر از مردم ولایتمدار در روز میلاد امام حسین(ع) و روز پاسدار در گلزارشهدای انزلی به خاک سپرده شد.

photo_2017-05-08_05-54-50 photo_2017-05-08_05-55-36 photo_2017-05-08_05-56-10 photo_2017-05-08_05-56-42 photo_2017-05-08_05-57-06 photo_2017-05-08_05-57-30