زرافشان_۲

موج شکن انزلی / اگر از بی کفایتی عده ای از مسولان مبنی بر شهرسازی غیراصولی و عدم توجه به نواقص شبکه جمع آوری آب های سطحی و عدم تکمیل کانال های فاضلاب بگذریم از ساز ناکوک مدیریت شهری نماینده محترم شهرستان نمی توانیم بگذریم. گزارش تصویری رسانه ی ملی در شب گذشته مزید بر علت شد تا هیچ سخنی از شهرستان بندرانزلی که رکورددار بارش باران در کشور است به میان نیاید.
خبر ساعت ۲۰:۳۰ چهارشنبه ۱۲ مهر ۹۶ در حالی به باران های اخیر گیلان پرداخت که گزارش تصویری از شهرستان لنگرود را پخش می کرد و این موضوع نارضایتی و گلایه ی مردم انزلی را در پی داشت که این حجم بارندگی و گستردگی آب گرفتگی نسبت به شهرستان های دیگر، چرا باید از خبرها و از چشم مدیریت بحران کشور پنهان بماند؟!
مردم گلایه داشتند که چرا در این شرایط بحرانی که بسیاری از معابر و خیابان ها حتی با ماشین هم قابل تردد نیستند، باید سکوت رسانه ای داشته باشیم! چرا رنجی که این مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند و موقعیت حساس بندرانزلی و صدمات و آسیب ها و خسارات باید از دیده ها پنهان بماند؟!
پی گیر شدیم دوستان فرمودند نماینده ی صدا و سیما در انزلی هیچ امکاناتی برای گزارش و تصویربرداری ندارد و این کمبودها و کاستی های رسانه ای بارها به مسولین صدرنشین شهرستان اعم از فرماندار و نماینده انتقال پیدا کرده است اما کو گوش شنوا؟
ما به تعامل و ارتباط بیشتری با رسانه ها ی ملی نیاز داریم.
مدیریت بحرانی که تنها وظیفه اش تعطیلی مدارس و مراکز آموزش عالی است به چه کار می آید؟
البته نکته ی قابل توجه در مواجه با باران های شدید اخیر طی چند روز گذشته عکس های خبرساز و سخن ساز شورای شهر در قلب آبگرفتگی ها بود که منتشر شد و پیش بینی می شد که بازتاب خوبی نخواهد داشت.
این اتفاق به ما ثابت کرد که شهرستان بندرانزلی، این شهر فراموش شده ی هزار رنگ، فاقد زیر ساخت های استاندارد است چهره های تکراری مدیریتی در شهر و رنج هایی که تکرار می شوند چه پیوندی با هم دارند؟
دریغِ حداقل امکانات و لوازم برای نماینده و گزارشگر صدا و سیما در انزلی (آن هم در این بازه ی زمانی طولانی) سهواً پیش آمده یا تعمدی در کار است؟

عکس : امیر محبوب یگانه

 

 

 

#چالشهای_شهر
#خبر_نگار
#بندرانزلی